• Bubnovačka

•  S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“.

Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznela Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00.

• Deň materských škôl

• 4. novembra oslavovali všetky materské školy na celom Slovensku. Dôvodom bol Deň materských škôl, ktorý sa každoročne koná pri príležitosti založenia prvej materskej školy na Slovensku. Inak to nebolo ani u nás. Oslavovali sme aj my. Celodennými zaujímavými hrami, súťažami, pohybovými či tanečnými aktivitami, tvorivými dielňami sme si pripomenuli, akú dôležitú úlohu zohrávajú MŠ v živote detí i nás všetkých. Želajme si, aby sa nám aj naďalej darilo.