Šarkan letí, šarkan letí za ním chlapci za ním deti.

A všetci sa hrnú von vykrikujú robia zhon.

• Deň bielej palice

• Nie je palica ako palica. Táká, ktorá pomáha pri orientácii, chráni a zároveň informuje okolie o jednej takej sme sa spolu s deťmi rozprávali.

Je to symbol slepoty a krátkozrakosti, chráni a pomáha. Deň Bielej palice nám pripomína krehkosť zrakovo postihnutých ľudí a nabáda, aby sme im ponúkli rameno, ak potrebujú pomoc.

• Deň so starými rodičmi

•   Mesiac október nám každoročne pripomína, že tak, ako po lete prichádza farebná jeseň, prichádza po mladosti jeseň života. V piatok 14.10.2022 sme pozvali do materskej školy našich starých rodičov pri príležitosti úcty k starším, aby sme spoločne strávili čas.

Milí naši starký, prajeme Vám pevné zdravie, bystrú myseľ, úsmev na tvári, radosť zo života a aby Vás ďalšie roky sprevádzala láska, úcta, pozornosť. Starší si zaslúžia našu úctu po celý rok.

• Ľubovniansky jarmok

• 29. ĽUBOVNIANSKY JARMOK

V piatok, 30. septembra 2022 vystúpili deti na tribúne v parku na Námestí sv. Mikuláša

Ani zlé počasie nezabránilo vystúpeniu najmladších Staroľubovňanov. Pod vedením svojich učiteliek sa predstavili na tribúne s nadšením a v plnej kráse.

Foto: Michal Petrilák

• Európsky týždeň športu - beh za zdravé srdce

• Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe.

I tento rok sa naša škola zapojila do osláv Európskeho týždňa športu, ktorý sa konal v dňoch 23.9.-30.9.2022.

Počas tohto týždňa sa v priestoroch a v okolí našej školy organizovali rôzne športové aktivity a súťaže. Deti si preverili svoje pohybové schopnosti a zručnosti formou zaujímavých súťažných disciplín a pohybových hier. Deti si nielen zašportovali, ale zároveň reprezentovali školu v tejto medzinárodnej aktivite a urobili niečo prospešné pre svoje zdravie.  Veríme, že zostaneme verní aktívnemu pohybu a zdravému životnému štýlu. Tešíme sa na ďalšiu športovú aktivitu!

• Medzinárodný deň mlieka

• Viete že... My už o mlieku a mliečnych výrobkoch vieme o čosi viac? Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou. Medzinárodný deň mlieka od roku 1957, pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie. Mlieko a mliečne výrobky patria medzi najdôležitejšie a nenahraditeľné zložky plnohodnotnej ľudskej stravy. Obsahujú veľa vitamínov, vzácne mliečne bielkoviny... Mlieko je akýmsi tekutým vápnikom v pohári. Výživnejšiu potravinu ako je mlieko by sme však len veľmi ťažko hľadali.

Deň mlieka sme si v materskej škole pripomenuli rozhovormi, výtvarnými prácami i zábavno-vedomostným popoludním.