• Krúžky, Interné projekty ROC

• Interné projekty– ROC

• Florbal

Cieľ : Poskytovať predovšetkým zábavu a   radosť z  pohybu.  Pestovať návyky k

pravidelnej športovej činnosti. Uspokojovať potrebu rôznorodosti športových potrieb detí.

Osvojiť si pravidlá, zručností kolektívnej hry.

• Buď fit/ saunovanie, plávanie/

Cieľ: Prostredníctvom saunovania, plávania, čističky vzduchu, zvlhčovača vzduchu posilňovať zdravotný stav u deti, využiť prepojenie  poznatkov z biológie, psychológie, pedagogiky, telesnej výchovy s cieľom prevencie a ochrany zdravia.

Aktivitou rozvíjať pohyb vo vodnom prostredí bez strachu a zábran, základné plavecké zručnosti v procese motorického učenia, osvojovať správnu techniku dýchania, zvyšovať kapacitu pľúc.

• Rytmické krôčiky

Cieľ: Získavať, rozvíjať u 3-6 ročných deti základy hudobnej kultúry, rytmické cvičenia a náuku o hudbe prostredníctvom pohybových aktivít , rytmizáciou a ďalšími hrovými aktivitami, ktoré sú realizované celoročne a pomáhajú deťom nenásilne budovať kladný vzťah k pohybovým aktivitám. Týmto projektom budú deti získavať kognitívne a psychomotorické kompetencie, hlavne detí, ktoré neinklinujú k športovým aktivitám.

• Veselá loptička Hopka

Cieľ: Rozvíjať zdravý rast, psychosomatický vývin dieťaťa a radosť z vykonaného pohybu pri pohybových aktivitách s loptou Hopkou. Hravou formou si osvojovať pravidelný a zdravý pohyb, ktorým si buduje pozitívny vzťah k športu a lásku k nemu na celý život.

• Kamarátky lyže

Cieľom interného projektu je 4 až 6 ročné deti naučiť na elementárnej úrovni základy lyžovania. O-tužovať deti vplyvom chladu, vetra, slnka, upevniť zdravie detí intenzívnou pohybovou aktivitou v prírode, rozvíjať a upevňovať vzťah detí k pohybu. Aktivita je realizovaná v  dvoch fázach výcviku. Prvá fáza- predpríprava v areáli MŠ/ hravou a zábavnou formou osvojiť základné lyžiarske kompetencie/, druhá fáza- mimo MŠ v areáli lyžiarskeho strediska/ blízka lokalita/.

• Kamarátky korčule

Cieľom školy korčuľovania je naučiť deti základom tohto športu, zároveň napomáhať rozvíjať koordináciu využiteľnú aj pri iných športoch. Deti sa naučia zvládnuť koordinovanie pohybov svojho tela ale mať aj dostatočnú silu, obratnosť, rýchlosť a vytrvalosť.

• Tatranček

Cieľ: Vyjadriť jedinečnosť hudby prirodzenými kultivovanými pohybmi, pohybovou improvizáciou, tanečnými etudami. Rozvíjať aj ľudové tradície a udržiavať ľudovú kultúru.

• Čarovné flauty

Cieľ: Prostredníctvom hry na detskú zobcovú flautu a fúkadlá prispieť k zlepšeniu ich zdravotného stavu a rozvíjaniu hudobných schopností.

• Doktor Jajbolí

Cieľ: Pestovať aktívny záujem a pozitívny vzťah detí k otázkam zdravotnej výchovy z hľadiska etiky, humanity a zodpovednosti za zdravie. Rozvíjať cieľavedome, systematicky a v tvorivej atmosfére osobnosť dieťaťa v oblasti zdravotnej výchovy.

• Dopraváčik

Cieľ: Získavať elementárne poznatky o dopravnej výchove, dopravných značkách, jazde na

bicykli a kolobežke. Sprievodnými akciami viesť deti a dospelých k prevencii bezpečnosti na cestách.

• Enviráčik

Cieľ: Zvyšovať povedomie a citlivosť témy ochrany prírody, životného prostredia a celej Zeme, prirodzeným spôsobom priblížiť deťom uplatňovanie ekologického myslenia v každodennom živote.

• Malý umelec

Cieľ: Prehlbovať a rozvíjať výtvarné vyjadrovacie a tvorivé zručnosti detí, spojené so zážitkovou sférou ľudského života. Naučiť deti vnímať a tvoriť krásno - rozvíjať výtvarné videnie a myslenie. Aktivita je zameraná na individuálne rozvíjanie osobného potenciálu detí.

Cieľ: Získať prvý kontakt s cudzím jazykom prostredníctvom hier s pohybom, piesní, riekaniek. Osvojiť si základnú slovnú zásobu hovoreným slovom, reprodukovať a správne vyslovovať, počúvať slovné spojenia, zaradiť krátku a jednoduchú konverzáciu t. j. pýtať sa a odpovedať v školských projektoch.

• Komolítko

Cieľom projektu je u detí vo veku 3 - 6 rokov podnecovať, rozvíjať a zdokonaľovať komunikačné kompetencie. Prostredníctvom rôznorodých aktivít a bežných situácií v škole rozvíjať správny rečový prejav. Poskytovať správny rečový vzor. Vyjadrovať vlasne myšlienky a dodržiavať pravidlá komunikácie. Zdkonaľovať pozornosť dieťaťa využitím metódy FIE.

• Dajme spolu gól - Futbal

Slovenský futbalový zväz v rámci Grassroots programu vstupuje do siedmeho školského roka s projektom „Dajme spolu gól“, ktorý je zameraný na popularizáciu futbalu u detí v materských školách (pravidelné pohybovo-športové aktivity so zameraním na futbal).

• Mini zumba

Cieľom: je rozvíjanie pohybových schopnosti detí zábavnou formou, budovanie pozitívneho vzťahu k tancu a hudbe.